Spa & Wellness Hotel Orchidea*** Veľký Meder Slovensko

Reflexní masáž chodidel

Jednou z účinných metod alternativní medicíny, nebo spíše doplňkové terapie je reflexní masáž chodidla. Podobně jako akupunktura, je i tato metoda založená na zjištění, že na těle jsou určité dráhy -meridiány, nebo podélné a příčné kanály, kterými proudí energie. Když má v kanálech překážku, tělo se vychýlí ze své rovnováhy a onemocní. Překážkou mohou být ztuhlé svaly, svalové napětí, bulky, zatvrdliny apod. Jelikož určité body na těchto drahách odpovídají jednotlivým orgánům lidského těla, jejich zprůchodnění znamená vyléčení, nebo zmenšení problémů. Reflexologie však nepracuje s celým tělem, ale pouze s chodidlem, které je stejně jako ucho popřípadě dlaň obrazem celého těla. Je to samozřejmě velmi zjednodušeně řečeno, ale pro pochopení působení reflexní masáže by to mělo stačit. Reflexní masáž může dělat terapeut, ale po čase a usilovném studiu, zejména těch bodů, které jsou pro nás důležité.

Znáte wellness Veľký Meder?
1) Ideální místo pro Vaši relaxaci, odpočinek a načerpání nových sil.
2) Ideální místo pro cyklisty, rodiny s dětmi a důchodce. Nejvíce slunečních dní na Slovensku Vám vždy zpříjemní Vaši dovolenou ve Veľkém Mederu.
3) Jeden den si odskočte na výlet do starobylého města Gyor, Komárno, navštivte blízké hlavní města Budapešť, Bratislava nebo Vídeň.
4) Pobyty, akce a ubytování máte bez zprostředkovatele za nejlepší ceny.